(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chrysler Sebring (Nr 4936414)

Marka i model:

Chrysler Sebring

Waga w kg (łączna):

1520.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1694.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Durham, South Hetton

Od 23 sie 2019 do 5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Lipki Wielkie

Od 24 sie 2019 do 8 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.