(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 09:55

Chrysler Voyager

(Nr 2636992)
Chrysler Voyager

Marka i model:

Chrysler Voyager

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 467.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wiedeń, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Częstochowa, 42-200, Polska

Termin elastyczny