(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chrysler Voyager (Nr 3533625)

Marka i model:

Chrysler Voyager

Waga w kg (łączna):

2305

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 499.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Jena

26 lis 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Baranowo

27 lis 2018


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.