Chrysler Voyager (Nr 6483966)

Chrysler Voyager
Waga Sztuk:
Chrysler Voyager 3 Gen. (1995 - 2001) Grand minivan 5-Puertas
Długość
507 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
174 cm
ok. 2030 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2030 kg
Dystans: 1166 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Girona

Od 28 sie 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 7 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.