(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chrysler Voyager (Nr 6548471)

Waga
Sztuk
Chrysler Voyager 5 Gen. (2007 - 2011) Grand minivan
Długość
514 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
175 cm
ok.
2100 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2100 kg
Dystans
860 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 12 wrz 2020 do 18 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Oliszki

19 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.