(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chrysler Voyager (Nr 7532953)

Chrysler Voyager
Waga
Sztuk
Chrysler Voyager 5 Gen. (2007 - 2011) Grand minivan
Długość
514 cm
Szerokość
195 cm
Wysokość
175 cm
ok.
2092 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2092 kg
Dystans
3052 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alicante

1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.