(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-01-09 23:24

Chrysler Voyager 1994

(Nr 2271064)

Marka i model:

Chrysler Voyager 1994

Waga w kg (łączna):

1688.00

Dystans: 102.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Łódź, 93-208, Polska

Od 10 sty 2018 do 14 sty 2018

Adres i termin dostawy

Grodzisk Mazowiecki, 05-825, Polska

Od 10 sty 2018 do 31 sty 2018