(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Chrysler Voyager 2.5 CRD SE (Nr 3160050)

Marka i model:

Chrysler voyager

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2951.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, La Roda De Andalucía

28 sie 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 28 sie 2018 do 4 wrz 2018


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.