(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Chwytak do bel (Nr 4930310)

Marka i model:

Chwytak do bel

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

210.00

Dystans: 934.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Thalgau

Od 24 wrz 2019 do 28 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Zeven

Od 24 wrz 2019 do 28 wrz 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych prawie zawsze jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak także w UE. Przeszkodę powodować może dodatkowo napór osi pojazdów rolniczych, który przerasta standardy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się naczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają stosownie dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli zestaw przerasta dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być również czas transportu.