(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-24 23:10

ciagnik

(Nr 2412412)

Marka i model:

mtz 952

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

5000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 136.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych z reguły jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą samodzielnie poruszać się po ulicach, ponieważ ich wielkość przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Trudność powodować może jeszcze napór osi urządzeń uprawnych, który przewyższa standardy możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych nierzadko korzysta się z naczepy typu semi i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych mają odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy pojazd przerasta dozwolone zasady rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt przewozu maszyny uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa dodatkowo odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być także termin przewozu.

Adres i termin nadania

Barlinek, 74-320, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barwice, 78-460, Polska

Termin elastyczny