(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-03 21:21

Ciągnik Fordson N

(Nr 2254308)

Marka i model:

Fordson N

Długość [m]:

2.6

Szerokość [m]:

1.6

Wysokość [m]:

1.80

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1839.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń uprawnych prawie zawsze bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie maszyny uprawne są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie jeździć po polskich trasach, bo ich wielkość przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może jeszcze nacisk osi urządzeń rolniczych, który przewyższa standardy dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj stosuje się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych posiadają odpowiednio dopasowanymi lawetami, które są w stanie przetransportować urządzenia rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza możliwe normy gabarytami lub wagą, wymagane będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

    Cena przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wielkości, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa dodatkowo odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym elementem może być również czas przewozu.

Adres i termin nadania

Matlock, DE4, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztyn, 42-256, Polska

Termin elastyczny