(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ciągnik leśny (Nr 5555707)

Ciągnik leśny

Marka i model:

Ciągnik leśny typu skidder

Długość [m]:

6.1

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

3.00

Waga w kg (łączna):

7000

Dystans: 958.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Karlovačka Županija, Ogulin

Od 22 gru 2019 do 12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Od 22 gru 2019 do 19 sty 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych nierzadko jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą swobodnie poruszać się po jezdniach, dlatego że ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w UE. Trudność powodować może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, jaki przerasta reguły dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły stosuje się naczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych powinni posiadać stosownie dostosowanymi lawetami, jakie mogą przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, gdy zestaw przewyższa możliwe reguły wymiarami lub ciężarem, potrzebne jest dostanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów rolniczych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być także termin transportu.