(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-30 15:17

Ciągnik leśny LKT 81

(Nr 2647140)

Marka i model:

LKT 81

Długość [m]:

5.30

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

2.60

Waga w kg (łączna):

6400.00

Dystans: 323.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych zazwyczaj jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Ogromne maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa swobodnie przemieszczać się po polskich trasach, dlatego że ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może także nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przerasta zasady możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły używa się naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni posiadać stosownie przystosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, konieczne jest zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn uprawnych

    Koszt transportu pojazdu rolniczego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Skorošice, 79066, Czechy

Od 30 kwi 2018 do 4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Lomná, 029 54, Słowacja

Od 30 kwi 2018 do 4 maj 2018