(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-28 23:15

Ciagnik rolniczy

(Nr 2121042)
Ciagnik rolniczy

Marka i model:

deutz dx 90

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

2.7

Waga w kg (łączna):

4500.00

Dystans: 267.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych nierzadko jest transportem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Wielkie urządzenia rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą zwyczajnie poruszać się po jezdniach, dlatego że ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Przeszkodę powodować może dodatkowo napór osi pojazdów uprawnych, który przekracza reguły możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie stosuje się naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów rolniczych powinni dysponować prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy maszyna przekracza możliwe standardy wymiarami lub wagą, potrzebne jest dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn rolniczych

    Cena transportu urządzenia rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Łódź, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny