(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-16 11:09

ciagnik rolniczy

(Nr 2159295)
ciagnik rolniczy

Marka i model:

john deere 2140

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

4000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 648.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń uprawnych nierzadko bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie przemieszczać się po drogach, ponieważ ich wielkość przewyższa możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Przeszkodę stanowić może również nacisk osi urządzeń uprawnych, jaki przekracza normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

    Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się naczepy rodzaju jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przerasta dopuszczalne standardy rozmiarem lub wagą, konieczne jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i stanu maszyny. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Glumsø, 4171, Dania

Od 16 lis 2017 do 21 lis 2017

Adres i termin dostawy

Nowy Dwór, 89-620, Polska

Termin elastyczny