(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-12-28 20:56

ciągnik rolniczy

(Nr 2246163)
ciągnik rolniczy

Marka i model:

styer

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.10

Wysokość [m]:

2.30

Waga w kg (łączna):

2600.00

Dystans: 1190.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz pojazdów uprawnych prawie zawsze jest transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po polskich trasach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przerasta dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Europie. Kłopot przedstawiać może również nacisk osi pojazdów rolniczych, który przerasta standardy możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych prawie zawsze korzysta się z naczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni dysponować odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć maszyny uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przewyższa możliwe normy gabarytami lub wagą, konieczne będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt transportu pojazdów rolniczych

    Koszt przewozu maszyny rolniczego jest związana od gabarytów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być również termin przewozu.

Adres i termin nadania

50, Kirchleerau, 5054, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bieruń, 43-155, Polska

Termin elastyczny