(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-29 12:08

ciagnik rolniczy

(Nr 2330924)
ciagnik rolniczy

Marka i model:

volvo

Długość [m]:

3.80

Szerokość [m]:

1.85

Wysokość [m]:

233

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 1837.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport pojazdów uprawnych niejednokrotnie bywa przewozem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po ulicach, jako że ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Trudność stanowić może jeszcze nacisk osi pojazdów uprawnych, jaki przekracza standardy możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych powinni dysponować odpowiednio przysposobionymi lawetami, jakie mogą przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa możliwe reguły rozmiarem lub wagą, wymagane będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.

Adres i termin nadania

Arvika, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biłgoraj, 23-400, Polska

Termin elastyczny