(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 3568985)

Marka i model:

Zoomlion RK 504. Zoomlion RK 404

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

1.65

Wysokość [m]:

2.13

Waga w kg (łączna):

5600

Dystans: 641.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

4 gru 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Siedliszcze N Wieprzem

5 gru 2018


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych nierzadko jest przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie urządzenia uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach, jako że ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak również w UE. Utrudnienie powodować może także nacisk osi pojazdów uprawnych, który przerasta zasady dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni posiadać stosownie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone standardy wielkością lub ciężarem, potrzebne będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu ciągników rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas transportu.