(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 4174266)

Marka i model:

Zoomlion RK454

Długość [m]:

3980

Szerokość [m]:

1.65

Wysokość [m]:

2.24

Waga w kg (łączna):

2900

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 640.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 5 kwi 2019 do 6 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Siedliszcze N Wieprzem

Od 6 kwi 2019 do 8 kwi 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn rolniczych często bywa przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych wliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Komplikację stanowić może dodatkowo napór osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta normy dopuszczalne dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze wykorzystuje się naczepy rodzaju semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają odpowiednio przysposobionymi lawetami, jakie podołają przewieźć ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dopuszczalne standardy wielkością lub ciężarem, konieczne jest odebranie specjalnego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Koszt przewozu maszyn rolniczych

Cena przewozu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być również czas transportu.