(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ciągnik rolniczy (Nr 4944566)

ciągnik rolniczy

Marka i model:

Ciągniki Rolnicze Case

Długość [m]:

400

Szerokość [m]:

220

Wysokość [m]:

250

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 639.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 26 sie 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Markowa

Od 26 sie 2019 do 16 wrz 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych prawie zawsze jest transportem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Pokaźne maszyny rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie przemieszczać się po ulicach, gdyż ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Komplikację przedstawiać może także napór osi pojazdów uprawnych, który przewyższa standardy możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać właściwie przystosowanymi lawetami, jakie podołają przewieźć maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeśli pojazd przerasta dozwolone reguły wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie otrzymanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn rolniczych

Koszt transportu maszyny rolniczego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być również termin przewozu.