(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 5067522)

Marka i model:

Scout T-25

Długość [m]:

2.59

Szerokość [m]:

1.35

Wysokość [m]:

1.77

Waga w kg (łączna):

790

Dystans: 1096.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 23 wrz 2019 do 24 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Vaskjala

Od 24 wrz 2019 do 25 wrz 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych nierzadko bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Olbrzymie urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie powinny zwyczajnie jeździć po polskich trasach, bowiem ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak także w Europie. Komplikację powodować może również nacisk osi urządzeń rolniczych, jaki przekracza standardy dozwolone dla większej części szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie wykorzystuje się naczepy rodzaju semi i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni posiadać właściwie dostosowanymi lawetami, jakie potrafią przewieźć pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa dopuszczalne reguły wymiarami lub wagą, wymagane jest zdobycie odpowiedniego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt transportu pojazdów uprawnych

Koszt przewozu pojazdu rolniczego jest zależna od wymiarów, ciężaru i stanu urządzenia. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być dodatkowo termin transportu.