(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ciągnik rolniczy (Nr 5298054)

Marka i model:

Ford 4000

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1.72

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

2200

Dystans: 1670.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Østfold, Fredrikstad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Czajkowa

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych zazwyczaj bywa transportem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkoformatowe pojazdy uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po drogach, ponieważ ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Komplikację stanowić może również napór osi maszyn uprawnych, który przewyższa reguły dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych często stosuje się naczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych mają odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie podołają przetransportować pojazdy uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dozwolone standardy rozmiarem lub ciężarem, wymagane jest odebranie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być również termin transportu.