(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 5471832)

Marka i model:

Scout T-15

Długość [m]:

2.59

Szerokość [m]:

1.35

Wysokość [m]:

1.77

Waga w kg (łączna):

670

Dystans: 515.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 19 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Miedary

Od 19 lis 2019 do 20 lis 2019


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych zazwyczaj jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Pokaźne urządzenia rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie jeździć po drogach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w Europie. Kłopot przedstawiać może także napór osi urządzeń uprawnych, jaki przewyższa zasady dopuszczalne dla większości szos.

Jak transportuje się urządzenia uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych niejednokrotnie stosuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych powinni dysponować właściwie przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć stosowne uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przewyższa dozwolone reguły wielkością lub wagą, wymagane jest uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu urządzenia rolniczego jest związana od wielkości, wagi i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być także termin transportu.