(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciagnik rolniczy (Nr 5560815)

Marka i model:

Scout T-15

Długość [m]:

2.41

Szerokość [m]:

135

Wysokość [m]:

1.77

Waga w kg (łączna):

540

Dystans: 448.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Borkowo

Od 5 gru 2019 do 6 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 6 gru 2019 do 7 gru 2019


Transport maszyn rolniczych

Przewóz maszyn uprawnych często bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkoformatowe maszyny rolnicze są maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mają prawa samodzielnie przemieszczać się po drogach, dlatego że ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Przeszkodę stanowić może jeszcze nacisk osi urządzeń uprawnych, który przewyższa normy możliwe dla większej części dróg.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych często stosuje się naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych mają prawidłowo dostosowanymi lawetami, które potrafią przetransportować urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, gdy pojazd przerasta dopuszczalne normy rozmiarem lub wagą, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu ciągników rolniczych

Koszt transportu ciągnika rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Ważnym czynnikiem może być także czas transportu.