(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ciągnik Rolniczy (Nr 5614907)

Marka i model:

Renault 551

Długość [m]:

360

Szerokość [m]:

211

Wysokość [m]:

2.40

Waga w kg (łączna):

3100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1294.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Irsee

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wysokie

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych często bywa transportem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione swobodnie przemieszczać się po ulicach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w UE. Problem powodować może również nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przerasta zasady dozwolone dla większości dróg.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych powinni posiadać odpowiednio dopasowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli zestaw przekracza dozwolone zasady wielkością lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów uprawnych

Cena transportu ciągnika rolniczego jest uzależniona od wielkości, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być także termin przewozu.