Ciągnik rolniczy (Nr 5684674)

Ciągnik rolniczy

Marka i model:

New Holland m135

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

3.3

Waga w kg (łączna):

6400.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1785.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Uppsala, Gimo

Od 31 sty 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wygoda

Od 31 sty 2020 do 1 mar 2020


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych często bywa przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po jezdniach, dlatego że ich wymiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w UE. Komplikację przedstawiać może także napór osi maszyn rolniczych, który przekracza standardy dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych często korzysta się z naczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport maszyn rolniczych mają stosownie dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować urządzenia uprawne ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli pojazd przewyższa dozwolone normy gabarytami lub ciężarem, wymagane będzie uzyskanie specjalnego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu maszyn uprawnych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest zależna od wielkości, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym elementem może być jeszcze czas transportu.