(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ciągnik rolniczy (Nr 6072073)

Ciągnik rolniczy

Marka i model:

Case 1594

Długość [m]:

4.2

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

2.7

Waga w kg (łączna):

4255

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Skania, Lövestad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych często jest transportem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Sporawe pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą zwyczajnie przemieszczać się po polskich trasach, bowiem ich wielkość przerasta możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Utrudnienie powodować może także napór osi pojazdów uprawnych, który przekracza zasady możliwe dla większości szos.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj wykorzystuje się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych posiadają odpowiednio przystosowanymi lawetami, jakie mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, kiedy maszyna przekracza możliwe reguły wielkością lub wagą, konieczne jest zdobycie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn rolniczych

Koszt transportu urządzenia uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności pojazdu. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być jeszcze termin transportu.