(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CIagnik Rolniczy 6 ton (Nr 5221142)

Marka i model:

Ferguson

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

6500

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2082.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Hordaland, Vossavangen

Od 14 paź 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chodel

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Przewóz pojazdów uprawnych nierzadko jest przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Sporawe maszyny uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa samodzielnie poruszać się po polskich trasach, ponieważ ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w UE. Kłopot powodować może również napór osi urządzeń rolniczych, jaki przewyższa zasady dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły wykorzystuje się przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport maszyn uprawnych posiadają stosownie dostosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy maszyna przewyższa dopuszczalne reguły rozmiarem lub ciężarem, potrzebne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Cena transportu maszyny rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę transportu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być także termin przewozu.