(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-11-20 16:23

Ciągnik rolniczy Massey Ferguson

(Nr 2167539)
Ciągnik rolniczy Massey Ferguson

Marka i model:

Massey Ferguson

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2.65

Wysokość [m]:

2.90

Waga w kg (łączna):

6000.00

Dystans: 971.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych z reguły jest przewozem ponadgabarytowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Sporawe urządzenia uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po ulicach, ponieważ ich rozmiar przewyższa dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Trudność przedstawiać może również napór osi maszyn uprawnych, który przekracza reguły dozwolone dla większej części szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły stosuje się przyczepy typu jumbo oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają prawidłowo przysposobionymi lawetami, które podołają przetransportować pojazdy rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przewyższa możliwe standardy wymiarami lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu maszyn uprawnych

    Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest zależna od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na koszt transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym elementem może być dodatkowo czas transportu.

Adres i termin nadania

Baesweiler, 52499, Niemcy

Od 20 lis 2017 do 10 gru 2017

Adres i termin dostawy

Wierzbinek, 62-619, Polska

Termin elastyczny