(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik rolniczy mtz (Nr 5572079)

Marka i model:

Mtz belarus 820

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

2.1

Wysokość [m]:

2.76

Waga w kg (łączna):

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 564.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Gardno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wodzisław Śląski

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów rolniczych zazwyczaj jest przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny samodzielnie jeździć po jezdniach, ponieważ ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może dodatkowo nacisk osi urządzeń rolniczych, który przekracza normy dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie stosuje się przyczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych posiadają właściwie przysposobionymi lawetami, jakie mogą być w stanie przetransportować urządzenia rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć właściwe uprawnienia, sprzęt profesjonalny i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przerasta możliwe normy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne będzie odebranie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

Cena przewozu pojazdu rolniczego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności maszyny. Na koszt przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym czynnikiem może być jeszcze czas transportu.