Ciągnik Rolniczy MTZ 82 (Nr 6071389)

Ciągnik Rolniczy MTZ 82

Marka i model:

traktor MTZ, pług

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

4500

Dystans: 32.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kochanówka

22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Wapnik

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie bywa transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Wielkie pojazdy rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie powinny zwyczajnie jeździć po polskich trasach, gdyż ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Utrudnienie przedstawiać może także napór osi urządzeń uprawnych, który przerasta normy dopuszczalne dla większości dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko wykorzystuje się naczepy rodzaju jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń rolniczych posiadają stosownie dostosowanymi lawetami, które mogą przetransportować ciągniki rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i praktykę. W przypadku, gdy zestaw przewyższa możliwe standardy gabarytami lub ciężarem, potrzebne będzie zdobycie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu urządzeń uprawnych

Cena przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być dodatkowo czas przewozu.