(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik rolniczy zetor 5245 (Nr 5574007)

Marka i model:

Zetor 5245

Długość [m]:

2.80

Szerokość [m]:

1.85

Wysokość [m]:

2.70

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Dystans: 2016.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gloucestershire, Moreton Valence

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Gwoźnica Górna

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów uprawnych zazwyczaj bywa transportem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy uprawne są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich rozmiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak również w Europie. Trudność powodować może jeszcze nacisk osi maszyn uprawnych, który przewyższa standardy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy uprawne?

Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych prawie zawsze wykorzystuje się przyczepy rodzaju jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych posiadają właściwie przystosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć pojazdy rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przekracza dozwolone normy wielkością lub ciężarem, wymagane będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu ciągników uprawnych

Koszt przewozu maszyny rolniczego jest zależna od wielkości, wagi i stanu urządzenia. Na koszt przewozu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być dodatkowo czas przewozu.