(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik rozrzutnik (Nr 6552121)

Marka i model:

Ursus

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

1.9

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

5

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 527.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Brzozowo-Muzyły

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Mszana Dolna

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych nierzadko bywa transportem ponadgabarytowym. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkie urządzenia uprawne są maszynami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mogą swobodnie jeździć po jezdniach, ponieważ ich rozmiar przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w Unii Europejskiej. Komplikację powodować może również napór osi urządzeń uprawnych, który przewyższa zasady dopuszczalne dla większości tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z przyczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni posiadać należycie przystosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przerasta możliwe reguły wymiarami lub wagą, konieczne będzie odebranie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu pojazdu uprawnego jest uzależniona od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Ważnym elementem może być jeszcze termin przewozu.