(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Ciągnik sadowniczy (Nr 5761391)

Marka i model:

Fendt 280V

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2.3

Waga w kg (łączna):

2300

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 2483.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Vilafranca Del Penedès

29 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Majdan Moniacki

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport pojazdów uprawnych z reguły bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe pojazdy uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie jeździć po drogach, ponieważ ich rozmiar przerasta możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Europie. Utrudnienie przedstawiać może jeszcze napór osi urządzeń rolniczych, który przewyższa normy możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się maszyny uprawne?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych zazwyczaj korzysta się z przyczepy typu jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn uprawnych powinni posiadać należycie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć maszyny rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć stosowne uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy pojazd przekracza dozwolone reguły gabarytami lub wagą, wymagane jest odebranie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest związana od wielkości, wagi i stanu pojazdu. Na wycenę transportu wpływa jeszcze długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być również czas transportu.