(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-07 17:52

Ciągnik siodłowy MAN TGA (Nr 2361560)

Marka i model:

MAN TGA

Waga w kg (łączna):

7500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 475.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bad Hersfeld, 36251, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny