(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 01:17

Ciclomotor

(Nr 2329728)
Ciclomotor

Marka i model:

Sumco surf 49

Waga w kg (łączna):

80.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 441.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Grenada, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dénia, Hiszpania

Termin elastyczny