(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Ciężarówka 7,5t, paka (Nr 5607959)

Ciężarówka 7,5t, paka

Marka i model:

MAN 8.224

Waga w kg (łączna):

5000

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 688.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Od 16 gru 2019 do 12 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Słubice

Od 18 gru 2019 do 15 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.