(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

cirroen c4 cactus (Nr 5632655)

cirroen c4 cactus

Marka i model:

cirroen c4 cactus

Waga w kg (łączna):

11000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1297.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Namur

20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

21 gru 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.