citreon c4 grand picasso (Nr 5715318)

citreon c4 grand picasso

Marka i model:

citreon c4 grand picasso

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1913.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Campania, Neapol

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.