(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citrien c5 (Nr 5399054)

Citrien c5

Marka i model:

Citroen c5

Waga w kg (łączna):

1566

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 666.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Limousin, Bonnat

22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Girona

29 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.