(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 13:52

citroen (Nr 2646820)

citroen

Marka i model:

citroen c2

Waga w kg (łączna):

932.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1409.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Torrejón de Ardoz, Hiszpania

14 maj 2018

Adres i termin dostawy

Morzine, 74110, Francja

16 maj 2018