(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen (Nr 4802116)

Citroen

Marka i model:

Citroen

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1550.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

27 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Fréjus

30 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.