(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen (Nr 5378018)

Citroen

Marka i model:

Citroen c4

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1477.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

1 mar 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Bretagne, Vannes

Od 5 gru 2019 do 5 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.