(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CITROEN (Nr 5712622)

CITROEN

Marka i model:

Citroen 2cv

Waga w kg (łączna):

600.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1949.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Herford

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.