Citroen 2 CV (Nr 7687505)

Citroen 2 CV
Waga
Sztuk
Citroen 2 CV 2 Gen. (1960 - 1966) Cabriolet
Długość
387 cm
Szerokość
148 cm
Wysokość
160 cm
ok.
557 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
557 kg
Dystans
1627 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Limousin, Limoges

Od 28 maj 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Leitrim, Leitrim

Od 7 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.