(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen 2cv Kasten (Nr 5695078)

Marka i model:

Citroen 2 cv

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2019.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Recas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bünde

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.