(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen AX (Nr 6770018)

Waga Sztuk:
Citroen AX 1 Gen. (1986 - 1998) Hatchback
Długość
352 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
135 cm
ok. 820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 820 kg
Dystans 1077 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Kissing

Od 29 paź 2020 do 8 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.