(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 07:52

Citroen berlingo

(Nr 2257156)

Marka i model:

Citroen berlingo

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 243.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sierakośce, 37-743, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnopol, 46000-46499, Ukraina

Termin elastyczny