(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 18:19

Citroen berlingo

(Nr 2321036)
Citroen berlingo

Marka i model:

Citroen Berlingo

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 880.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

La Tour-de-Peilz, 1814, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Terrassa, Hiszpania

Termin elastyczny