(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 05:04

Citroen Berlingo

(Nr 2329804)
Citroen Berlingo

Marka i model:

Citroen Berlingo

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1283.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Marsylia, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brest, 29200, Francja

Termin elastyczny